В країні достатньо крутих міських проектів, щоб провести не один фестиваль, тому менше ніж за півроку після першої конференції ми зібрались вдруге, щоб послухати про п'ятірку нових проектів.
Наприкінці минулого року в Дніпрі затвердили дизайн-код вивісок, завдяки якому на вулицях зникне нав'язлива реклама, а вивіски не паплюжитимуть фасади будинків. Співавтори проекту, члени команди dnipro.design Сергій Білий та Ігор Крижановський розказали, як його створювали, затверджували та впроваджували.
Дизайн-код у Дніпрі
Напевно в кожному місті є темна непривітна площа, на яку зайвий раз краще не суватись. У Львові такою була Арсенальна площа. Та віднедавна вона стала називатись Простором Синагог та перетворилась на нову атракцію для містян і туристів: тепер це привітний інклюзивний простір, який виконує три функції: вшановує, інформує та нагадує про минуле євреїв у Львові. Ініціаторка проекту Лілія Онищенко розказала, як їй вдалося трансформувати простір у своєму місті.
Простір Синагог у Львові
Одного разу вулиця Жукова в Одесі стала пішохідною. Люди гуляли, їли, пили, веселились, слухали музику, грали в ігри, а бізнес — не встигав рахувати виручені кошти. Це сталось внаслідок урбан-експерименту «Окупай Жукова». Одеські урбаністи провели дослідження, домовились з міською адміністрацією та на два дні в'їзд автотранспорту на вулицю Адмірала Жукова перекрили. Про те, як все пройшло розказав співавтор проекту Костянтин Ємельянов.
Перекрита вулиця Адмірала Жукова
Щоб зрозуміти, як місто має розвиватись, потрібно знати, як воно функціонує та які в ньому є проблеми. Для цього в ЛУН.Місті досліджуть міський простір, аналізують відкриті дані, співпрацюють з урбаністами та формують запит на якісне життя в мегаполісі. Про те, як їм це вдається, розказав Денис Суділковський.
Дослідження ЛУН.Міста
Напевно, кожен з вас вже бачив нові навігаційні пілони на Подолі та у Верхньому місті. Головний дизайнер «Агентів змін» Олександр Колодько розказав скільки всього було зроблено, щоб у Києві з'явилась сучасна і корисна пішохідна навігація і відповів, чому навігація на темному тлі, чому скорочували офіційні «національні» назви і звідки брати дані, якщо їх у міста немає.
Нова київська пішохідна навігація
Після конференції ми влаштували перший весняний урбан-врив у наших кращих традиціях. Цього разу вриватилися під діджей сет від Курган та Агрегата.
Вечірка на КАРЗ-12
Коротко про те, як пройшла друга Урбанина, дивіться у відео.