Школа

Вчимо створювати міські простори, що відповідають потребам людей, та пояснюємо, як працюють міста. Залучаємо до процесу найкращих спеціалістів, котрі працюють з різними сферами міського проєктування, та віримо, що саме студенти створять нове бачення міста.
Практичний курс зі створення стратегії одного з районів в Києві, котра дасть нову візію для розвитку простору. Навчимо студентів досліджувати простір та розробляти стратегію району.
Практичний курс з перетворення однієї з площ в Києві на комфортний та доступний простір, орієнтований на людину та її потреби. Навчимо студентів проєктувати публічний простір. Поділимося досвідом, а також на практиці розберемо дизайн-процеси і методики.

Теорія

Перед містами завжди з'являються нові завдання і виклики, тому вони постійно розвиваються і змінюються. Ці зміни не завжди очевидні та зрозумілі, але впливають на життя кожного містянина. Цей курс допоможе зрозуміти, як працюють міста і як це впливає на їхніх мешканців.
Публічні простори стають дедалі важливішими для містян. Цей курс допоможе зрозуміти, як саме досліджуються та проєктуються сучасні пабліки.
Історія
Історія школи почалась влітку 2018 на вечірці в «Хвильовому» на Подолі, яку ми назвали «Урбанина». Хотіли відпочити, обмінятись новинами та обговорити подальші дії на урбаністичному фронті. Саме тоді ми побачили, як багато людей воліє змін у місті, й вирішили продовжувати.

Через кілька місяців спільно зі школою Projector організували конференцію міських проєктів, куди запросили авторів реалізованих міських проєктів із різних міст України. Наступного року зібрали ще одну конференцію, а в листопаді 2019 провели фестиваль на Житньому ринку.

Паралельно, протягом кількох років, ми проводили курси «Урбан дизайн» в Projector. На кожен курс ми обирали конкретну площу в Києві, яку хотіли перетворити на зручний публічний простір та показати яким саме хочемо бачити своє місто. Ми зробили проєкти реконструкції Львівської, Кожум'яцької, Вокзальної та Бессарабської площ. Навесні 2020 ми вирішили об'єднати фестиваль та курс і запустили школу «Урбанина».

Презентація школи відбулась 14 березня в трамваї. Це були перші дні карантину, коли уже заборонили збиратися в закладах, а громадський транспорт ще працював. Ми проїхались на трамваї маршрутом Поділ — Пуща-Водиця — Поділ та разом обговорили відкриття школи та напрямки її розвитку. Звісно на зворотньому шляху не обійшлось без традиційної вечірки.