Довідник з благоустрою парків

Завантажити довідник • 98 МБ

Цей довідник буде корисний для всіх, хто не хоче витрачати час на довгі пошуки інформації, правил та прикладів щодо сучасного проєктування парків. Він орієнтований на тих, хто безпосередньо впливає на благоустрій та дизайн міського середовища, планування та експлуатацію парків. Архітектори, дизайнери, міські політики, працівники профільних департаментів та навіть громадськість знайдуть в ньому багато корисного.

У цьому довіднику ми зібрали та класифікували основні елементи, з яких складаються парки. Починаючи від загальної типології та закінчуючи окремими об’єктами. Довідник складається з шести розділів: типи, зони, майданчики, шляхи, об’єкти та матеріали. У перших двох описали послідовність передпроєктного аналізу парків для визначення їхнього типу та зонування. У наступних зібрали перелік елементів, що використовують при створенні та реконструкції парків. До кожного елемента додали детальні тривимірні моделі, оптимальні матеріали та прикладами використання в реальних парках по всьому світу.

Патерни

В оформленні розділів довідника використали патерни з рослин, які ростуть в різноманітних регіонах України. Розділ «Типи» оформлений хвойними та широколистяними лісами з дубом, сосною та липою. Карпатські ліси з ялини, бузка, дзвоників та волошок прикрашають розділ «Зони». Широколистяні ліси з грабу, клена та барвінка вплелись в «Майданчиках». В «Шляхах» розмістився степний візерунок з груші, шипшини, полину та ковилу. Калина, болотні півники, дзвоники та інші лучні рослини, що ростуть вздовж річок, знаходяться в «Об’єктах». А розділ «Матеріали» прикрашений візерунком з водяного горіха, латаття та очерета, що ростуть у воді. Обкладинка об’єднує всі рослини разом.

Типи

Описали типологію парків та їхні основні характеристики. Тип парку залежить від його функціонального призначення. У спеціальних парках переважає одна функціональна зона. Багатофункціональні, не мають однієї основної, а поєднують у собі різноманітні зони.

Зони

Описали різноманітні функціональні зони в парках та правила зонування. Розрізняємо рекреаційну, дендрологічну, зоологічну, культурну, меморіальну, комерційну, ігрову та спортивну зонии. Розміщення, розмір та освітлення зони залежать від її наповнення.

Майданчики

В майданчиках з різними видами активностей описали основні габарати проходів та розміщення елементів, щоб вони були доступними на комфортними для всіх користувачів. Також вказали зони розміщення та об'єкти, опис яких можна знайти в іншому розділі довідника. Для кожної зони мадйанчика вказали матеріали, які варто на ньому використовувати.

Шляхи

Шляхи розділили на різні типи в залежності від кількості людей, які ними користуються. Описали правила розміщення вхідних груп, а також прокладання головних та другорядних шляхів. Вказали умови додавання велодоріжки, та правила розміщення об’єктів благоустрою вздовж шляхів.

Об'єкти

Описали параметри типових об’єктів благоустрою, які найчастіше використовуються в українських парках. Деякі з них об'єднуються в типові комплекти, які потім розміщуються вздовж шляхів або поруч з майданчиками. Вказали основні стилістичні рішення та матеріали для виконання елементів. Об’єкти освітлення та навігації розміщуються системно відповідно до загального проєкту парку та логіки його використання.

Матеріали

Навели приклади матеріалів, які варто використовувати у парках, їхні характеристики та рекомендації щодо застосування. Головним принципом в дизайні об'єктів є використання природних матеріалів та нейтральних монохромних кольорів. Обираючи матеріал необхідно звертати увагу на умови їхнього використання. Вони повинні бути довговічними, зносостійкими, морозостійкими, травмобезпечними, екологічними та естетичними.

Відгуки

Свої відгуки щодо помилок та рекомендації щодо наповнення надсилайте нам на пошту info@urbanyna.com з темою листа «Довідник з благоустрою парків».

Квітень 2022

Над проєктом працюють

Урбанина
Максим Головко
Аліна Мацьоха
Олена Мельник
Анна Дзеблюк

ISO
Інна Добровольська
Анна Васильєва
Маріанна Криворучко

SKALA
Ромеа Мурін

Ілюстрації
Анна Гаврилюк

Проєкт реалізується в рамках
президентської програми «Велике будівництво».
Дякуємо Юрію Голику за всесторонню
допомогу в розробці довідника.