Довідник з благоустрою парків

У цьому довіднику зібрані принципи, правила, рекомендації щодо благоустрою та проєктування парків. Він містить об'єкти, шляхи та майданчики, які найчастіше використовують в українських парках. Для кожного елемента прописані основні габарити, умови розміщення, матеріали та приклади з дійсних парків.

Насамперед він орієнтований на тих, хто безпосередньо впливає на благоустрій, архітектурний дизайн, планування та експлуатацію парків, тобто буде корисний архітекторам, дизайнерам, міським політикам та чиновникам у профільних департаментах. Громадськість також знайде в ньому багато корисного.
Як працювати з довідником
До кожного елементу в довіднику створили тривимірну модель з основними габаритами. Описали основні умови використання та принципові правила розташування. У кожного елемента вказали матеріали, які найкраще використовувати при його створенні. Кожен елемент проілюстрували фотографіями схожих прикладів в реальних парків зі всього світу.
1) Хрещатик. 2) Велика Васильківська. 3) Бульвар Шевченка.
Матеріали
Опис
Назва
Приклади
Схема
Об'єкти
Ми описали параметри чотирнадцяти основних об'єктів, які найчастіше використовуються в українських парках. Деякі з них об'єнуються в типові комплекти, які потім розміщуються вздовж шляхів або біля входів до майданчиків. Головним принципом в дизайні об'єктів є використання природніх матеріалів та кольорів гармонійних з зеленню в парках.
Шляхи
Шляхи розділили на різні типи в залежності від кількості людей, які ними користуються. Коли через парк проходить важливий веломаршрут, то до шляху додається відокремлена велодоріжка. Вздовж всіх шляхів розміщується лавки, смітники та ліхтарі. Щоб шляхи були інклюзивними та доступними для всіх користувачів парку, пішохідні проходи влаштовуються з бруківки без фаски а вздовж них тактильна зона з рельєфних матеріалів.
Майданчики
В майданчиках з різними видами активностей описали основні габарати проходів та розміщення елементів, щоб вони були доступними на комфортними для всіх користувачів. Також вказали зони розміщення та об'єкти, опис яких можна знайти в іншому розділі довідника. Для кожної зони мадйанчика вказали матеріали, які варто на ньому використовувати.
Відгуки
Це перша частина довідника. Вона допоможе в реконструкції невеликих наявних парків, які вже мають сформовану систему шляхів та функціональне зонування. В наступних розділах опишемо сучасні тренди, принципи та прийоми проєктування парків.

Свої відгуки щодо помилок та рекомендації щодо наповнення надсилайте нам на пошту info@urbanyna.com з темою листа «Довідник з благоустрою парків».
Щоб зберегти візуальну вісь на Хресто-Воздвиженську церкву, ми заглибили весь об'єм публічного простору, щоб активності не закривали композиційну вісь. На основних пішохідних маршрутах додали інклюзивні спуски, які не заважають тим, хто знаходиться всередині простору. Використовувати площу та наповнювати її активностями кожен зможе за власним бажанням.
«Важко робити все інклюзивним, особливо
коли пандуси і візки такі широкі»
Олексій Ковальов, студент
1) Хрещатик. 2) Велика Васильківська. 3) Бульвар Шевченка.
Урбанина
Максим Головко Аліна Мацьоха Олена Мельник Анна Дзеблюк


IZO
Інна Добровольська
Анна Васильєва
Маріанна Криворучко


SKALA
Ромеа Мурін
Над проєктом працюють
Грудень 2021
Проєкт реалізується в рамках президентської програми «Велике будівництво».