Перемогли в конкурсі на створення нового символу доступності, який організовували The International Union of Architects та Rehabilitation International. Ми розробили знак, який показує доступність будівель для всіх людей, незалежно від виду інвалідності. Дамо слово журі, які дуже влучно описали новий символ:
«Легко впізнається, має оригінальну форму, ілюструє відкритість, яка просто та потужно передана за допомогою основних форм і принципів»
Наразі міжнародним затвердженим символом доступності є знак людини в кріслі колісному. В останні роки почали також використовувати неофіційний символ доступності з людиною, якій додали руху та активності. Недолік обох знаків в тому, що вони акцентують увагу на конкретній інвалідності та не інформують про доступність будинків та об’єктів для людей з іншими порушеннями.
Крім того, старий знак застарів естетично та морально. Новий знак доступності 21 століття має бути простим, не розділяти людей і показувати доступність просторів для всіх, незалежно від їхнього віку, статі або інвалідності.
Новий знак складається з декількох образів. Перш за все це навстіж відкриті двері — символ, котрий чітко асоціюється з відкритістю. Також в знаці впізнається літера «а» від слова «accessibility» («доступність»), що робить його ще зрозумілішим.
Знак простий для використання в різноманітних форматах, навіть найдрібніших. Наприклад, на сайтах, які можуть адаптуватись до потреб людей з інвалідністю.
Знак не зображає конкретну людину або її інвалідність, а позначає доступність загалом. Тому він має набагато більшу зону використання і може зображуватись на різноманітних об’єктах, які доступні для користування. Сподіваємось, що невдовзі знак затвердять в стандартах ISO, а поки що завантажуйте його для власного використання.
Завантажити символТравень 2022
Над проєктом працював
Максим Головко