Практичний курс з перетворення району міста на на комфортний та доступний простір, орієнтований на людину та її потреби.

Урбан планування

3 місяці
Жовтень 2020 року
Двічі на тиждень
У понеділок та четвер о 19:30
Початок курсу
Всього 27 занять
6 000 ₴ на місяць
Оплата щомісяця
Навчимо студентів створювавти стратегії міських районів. Поділимося досвідом, а також на практиці розберемо дизайн-процеси і методики. Усе, що з'явиться на світ під час курсу, стане надбанням міста: результати воркшопів, інтервенцій, звіти з досліджень та курсовий проєкт. Усе навчання побудовано навколо проєктування одного з реальних київських районів. Район для цього курсу ще вибираємо.
Програма
Контекст
Збір просторових даних та робота в програмі QGIS.

Оцифрування
Оцифрування зібраних просторових даних района.

Аналіз
Аналіз просторових даних території навколо.

Соціологічні дослідження
Розробка анкети та інтерв'ювання користувачів району.

Аналіз інтерв'ю
Аналіз інтерв'ю користувачів району та написання звіту.
Навчання на курсі впродовж трьох місяців розбито на тематичні блоки, в кожному з яких будуть теоретичні лекції та практичні завдання. Заняття діляться на наступні теми по тижнях:
Забудова
Свот-аналіз району. Розробка стратегії розвитку забудови.

Мобільність
Розробка стратегії мобільності.

Інфраструктура
Розробка стратегії розвитку інфраструктури.

Екологія
Розробка стратегії озеленення та управління зливовими водами.
Урбан планування
Фіналізація стратегії та його моделювання.

Звіт
Написання звіту та статті про проєктні рішення.

Схеми
Створення схем з поясненнями проєкту та робота в програмі Illustrator.

Адвокаційна кампанія
Розробка комунікації та адвокаційної кампанії.

Презентація
Підготовка та проведення презентації.
Жовтень
Листопад
Грудень

Лектори

Усі знання ви отримаєте на практиці під час розробки проєкту. Упродовж курсу лекції читатимуть експерти з різних сфер, дотичних до проєктування публічного простору.
Навички
На заняттях вам знадобиться власний ноутбук. Все дослідження та аналіз на курсі проходить в програмі QGIS, а розробка графічних матеріалів в програмі Illustrator . Для вступу на курс навички роботи з цими або іншими програмами мати не обов'язково. Під час навчання ми ознайомимось з роботою в усіх необхідних програмах.
Роботи студентів попередніх курсів в Rhinoceros
Проєкти попередніх курсів
На попередніх практичних курсах Урбан дизайн в 2019 році, котрі проходили в школі Projector, студенти розробили проєкти реконструкції Кожум'яцької та Вокзальної площ. Ідеї з проєкту Кожум'яцької площі дали поштовх для концепції реконструкції Валів на Подолі.
Кому буде корисно
Всім, кого цікавить поліпшення міського простору, навіть без спеціальних навичок та фахової освіти. А також архітекторам, дизайнерам і керівникам міських проєктів. В результаті навчання студенти дослідять район Києва та його користувачів, розроблять стратегію його розвитку, презентують його містянам та отримають практичні навички, що необхідні для роботи над подібними проєктами.
Реєстрація
Заняття на курсі почнуться в жовтні 2020 року і проходитимуть двічі на тиждень у понеділок та четвер о 19:30. Зареєструйтесь вже зараз, щоб отримати листа з інформацією про деталі вступу на курс.