Про нас

Місце
Школа знаходиться в просторому приміщенні на вулиці Рейтарській, 31/16, в якому регулярно проходять заняття і створюються проєкти комфортних та доступних громадських просторів.
Історія
Історія школи почалась влітку 2018 на вечірці в «Хвильовому» на Подолі, яку ми назвали «Урбанина». Хотіли відпочити, обмінятись новинами та обговорити подальші дії на урбаністичному фронті. Саме тоді ми побачили, як багато людей воліє змін у місті, й вирішили продовжувати.

Через кілька місяців спільно зі школою Projector організували конференцію міських проєктів, куди запросили авторів реалізованих міських проєктів із різних міст України. Наступного року зібрали ще одну конференцію, а в листопаді 2019 провели фестиваль на Житньому ринку.

Паралельно, протягом кількох років, ми проводили курси «Урбан дизайн» в Projector. На кожен курс ми обирали конкретну площі в Києві, яку хотіли перетворити на зручний публічний простір та показати яким саме хочемо бачити своє місто. Ми зробили проєкти реконструкції Львівської, Кожум'яцької, Вокзальної та Бессарабської площ. Навесні 2020 ми вирішили об'єднати фестиваль та курс і запустили школу «Урбанина».

Презентація школи відбулась 14 березня в трамваї. Це були перші дні карантину, коли уже заборонили збиратися в закладах, а громадський транспорт ще працював. Ми проїхались на трамваї маршрутом Поділ — Пуща-Водиця — Поділ та разом обговорили відкриття школи та напрямки її розвитку. Звісно на зворотньому шляху не обійшлось без традиційної вечірки.

Максим Головко
Марина Радинська
Олена Мельник
Архітекторка
Менеджерка
Куратор
Максим Гуменюк
Віталіна Гошовська
Андрій Батін
Архітектор
Архітекторка
Менеджер
Команда